Pennant Teams

Saturday Grand Final

Umpire:
Measurer:
Spares: R Field

Division 3 South Beaumont (Away) VS Edwardstown at Lockleys (Home)

Date:
6/4/19
Depart:
11:30
Side Manager:
B King
Division 3 South Beaumont
Current Position: Second
Last Week: 83-61
Team 1 Team 2 Team 3 Team 4
Lead A Crawford M Miller I Williams T Pointon
Second P Hodgson B Swinton J Binks-Williams B King
Third M Dring P White M Molnar B Scholefield
Skip J Elwin I Campbell J Bohner S Holman
Duty rink marked in red

Division 5 East Beaumont (Away) VS (Home)

Date:
Depart:
Side Manager:
Division 5 East Beaumont
Current Position:
Last Week:
Team 1 Team 2 Team 3 Team 4
Lead
Second
Third
Skip
Duty rink marked in red

Division 6 East Beaumont Red (Away) VS (Home)

Date:
Depart:
Side Manager:
Division 6 East Beaumont Red
Current Position:
Last Week:
Team 1 Team 2 Team 3
Lead
Second
Third
Skipper
Duty rink marked in red

Division 6 Central Beaumont White (Home) VS (Away)

Date:
Depart:
Side Manager:
Division 6 Central Beaumont White
Current Position:
Last Week:
Team 1 Team 2 Team 3
Lead
Second
Third
Skipper
Duty rink marked in red

Fixtures

Date Div 3 South Results Div 5 East Results Div 6 East Results Div 6 Central Results
6/10 Happy Valley 75-80 Clearview 76-85 Kensi Blue 70-37 Millswood 63-81
13/10 Hawthorn 87-89 Tranmere 88-62 Toorak 98-31 Edwardstown 66-62
20/10 Edwardstown 69-77 Prospect 80-64 Hawthorn Red 58-42 Clarence Gdns 35-90
27/10 Marion 72-69 Sturt 74-84 Adelaide 35-102 Kensi White 51-55
3/11 Reynella 74-106 Payneham 68-80 Tranmere 70-45 Hawthorn 42-82
10/11 Blackwood 82-67 Adelaide HOS 68-83 Payneham 60-61 Henley 53-44
17/11 Lockleys 108-57 Trinity Gdns 76-70 Hope Valley 58-65 Torrensville 36-70
24/11 Somerton 87-64 Toorak 81-67 Ascot Park 46-77 Kensi Green 62-51
1/12 Holdfast Bay 88-62 Walkerville 81-84 Kensi Red 40-70 Novar Gdns 38-73
8/12 Happy Valley 75-79 Clearview 91-63 Kensi White 55-53 Millswood 0-12
12/1 Hawthorn 77-86 Tranmere 65-86 Toorak 56-54 Edwardstown 57-70
19/1 Edwardstown 63-72 Prospect 68-107 Hawthorn Red 46-76 Clarence Gdns 41-87
2/2 Marion 75-72 Sturt 59-76 Adelaide 58-69 Kensi Green 45-67
9/2 Reynella 109-51 Payneham 75-69 Tranmere 27-92 Hawthorn 56-63
16/2 Blackwood 93-53 Adelaide HOS 95-78 Payneham 43-75 Henley 59-56
23/2 Lockleys 107-62 Trinity Gdns 52-103 Hope Valley 67-52 Torrensville 43-76
2/3 Somerton 89-58 Toorak 0-0 Ascot Park 0-0 Kensi Green 0-0
16/3 Holdfast Bay 89-59 Walkerville 74-66 Kensi Red 49-75 Novar Gdns 78-49
Home games in bold
View all club results