Bowls SA Club of the Year 2018/19

Pennant Teams

Wednesday Grand Final

Umpire: S Neal
Measurer: D Trigg
Reserves: Reserves are asked to be at the game in uniform.

Division 1 Beaumont (Away) VS (Home)

Date:
Depart:
Side Manager:
J Whelan
Division 1 Beaumont
Current Position: 9th
Last Week: 115-92
Team 1 Team 2 Team 3 Team 4 Team 5
Lead
Second
Third
Skipper
Reserves
Duty rink marked in red

Division 3 East Beaumont Grand Final (Away) VS Played away at Payneham against Millswood (Home)

Date:
30/3/22
Depart:
11:15
Side Manager:
B King
Division 3 East Beaumont Grand Final
Current Position: 2nd
Last Week: 88-94
Team 1 Team 2 Team 3 Team 4 Team 5
Lead R Pope C Nance B Davies R Williams M Leaker
Second B Swinton J Binks-Williams
Third T Pointon I Williams P Hodgson P Fitch
Skipper D Topsfield S Neal R Field M Dwyer B King
Reserves G Jackson
Duty rink marked in red

Division 4 East Beaumont Red (Away) VS (Home)

Date:
Depart:
Side Manager:
Division 4 East Beaumont Red
Current Position: 8th
Last Week: 44-71
Team 1 Team 2 Team 3
Lead
Second
Third
Skipper
Reserves
Duty rink marked in red

Division 4 East Beaumont White (Home) VS (Away)

Date:
Depart:
Side Manager:
Division 4 East Beaumont White
Current Position: 12th
Last Week: 50-69
Team 1 Team 2 Team3
Lead
Second
THird
Skipper
Reserves
Duty rink marked in red

Fixtures

Date Div 1 Results Div 3 East Results Div 4 East Red Results Div 4 East White Results
Oct 13th Adelaide 100-108 Hawthorn 99-98 Adelaide Oval 53-54 Trinity Gdns Red 54-81
Oct 20th Happy Valley 96-119 Toorak 109-114 Kensington Blue 58-64 Hope Valley Blue 66-57
Oct 27th Modbury 89-88 Prospect 104-102 Trinity Gdns White 84.38 Kensington White 36-76
Nov 3rd Club Holdfast 79-119 Payneham 101-90 Trinnity Gdns Red 43-67 Kensington Red 53-61
Nov 10th Tranmere 91-99 Tranmere 68-120 Modbury White 55-74 Adelaide Oval 50-61
Nov 17th Woodville 99-130 Millswood 111-89 Hope Valley Blue 59-56 Payneham 34-95
Nov 24th West Lakes 88-124 Hope Valley 69-142 Beaumont White 84-36 Beaumont Red 36-84
Dec 1st Port Noarlunga 109-105 Clarence Gdns 126-90 Kensington White 58-67 Trinity Gdns White 42-89
Dec 8th Salisbury 92-96 Adelaide 103-102 Tranmere Red 42-72 Tranmere White 47-88
Dec 15th Adelaide 92-116 Hawthorn 116-92 Payneham 68-43 Modbury White 29-100
Jan 12th Happy Valley 88-74 Toorak 78-73 Forfeit 12-0 Tranmere 44-61
Jan 19th Modbury 119-81 Prospect 93-92 Trinity Gdns 51-55 Kensington 35-88
Feb 2nd Salisbury 93-98 Adelaide 96-107 Tranmere Red 12-0 Tranmere White 12-0
Feb 9th Club Holdfast 83-99 Payneham 104-75 Trinity Gdns 41-71 Kensington 47-52
Feb 16th Tranmere 97-110 Tranmere 112-86 Modbury White 46-61 Adelaide Oval 42-80
Feb 23rd Woodville 98-110 Millswood 91-101 Hope Valley White 68-60 Payneham 45-56
Mar 2nd West Lakes 81-115 Happy Valley White 128-95 Beaumont White 59-55 eaumont Red 55-59
Mar 9th Port Noarlunga 115-92 Clarence Gdns 114-95 Kensington 44-71 Trinity Gdns 50-69
Semi-final Millswood 79-119
Prelim-final Hope Valley White 109-90
Grand final Millswood 88-94
Home games in bold
View all club results